Miło nam poinformować, że 5 lipca br. wszyscy tegoroczni absolwenci i absolwentki klas z Maturą Międzynarodową otrzymali prestiżowy dyplom IB. Co więcej, osiągnęli najwyższy średni wynik w historii szkoły czyli 36 punktów. Aż 12 osób uzyskało wynik 40 punktów i więcej, który IB określa jako wybitny.

A nie było łatwo. Przypomnijmy, pod koniec marca, ze względu na pandemię, która sparaliżowała życie w wielu krajach na świecie, Organizacja Matury Międzynarodowej odwołała majową część sesji egzaminacyjnej IB i podjęła decyzję, że komponenty podlegające do tej pory ocenie wewnętrznej, zostaną w całości ocenione przez zewnętrznych egzaminatorów. W kwietniu przesłaliśmy do oceny 401 esejów, prac pisemnych i prezentacji oraz 204 egzaminy ustne i 60 „CAS records” Nauczyciele i nauczycielki IB wystawili 490 Predicted Grades na podstawie wyników próbnej matury i dotychczasowych osiągnięć. Jak widać, ciężka praca całe szkolnej społeczności IB opłaciła się! BRAWO MY!

Wszystkim absolwentkom i absolwentom programu IB rocznik 2020 gratulujemy zdanej matury i świetnych wyników oraz życzymy powodzenia w rekrutacji na wyższe uczelnie w kraju i za granicą!