Barbara Bukała, znakomity dydaktyk i biolog, powiedziała, że z nauczycielem należy umieć rozmawiać. Taką właśnie umiejętność posiada właśnie uczeń z klasy matury międzynarodowej Michał Jezierski.
Już od pierwszej klasy dał się poznać jako pasjonat nauk przyrodniczych. Dowodem tego są jego osiągnięcia zdobyte podczas trzech lat nauki w Koperniku.
Reprezentował szkołę na wielu konkursach biologiczno – chemicznych.
Ze swoją pracą badawczą z chemii zajął drugie miejsce w Katedrze Uczniowskiej. Prezentował również swoją pracę podczas dnia Między Biologią a Chemią.
Reprezentował szkołę na konkursie neurobiologicznym Brain Bee organizowanym przez Uniwersytet Jagieloński w Krakowie.
W tym wszystkim miał również czas na swoją największą pasję – ptaki, o których wie prawie wszystko i może opowiadać o nich godzinami.
Zwyczaje srok były tematem jego pracy badawczej Extender Essay zatytułowanej „Ekologia gniazdowania sroki zwyczajnej Pica Pica na terenie Leszna”.
Ponadto do jego autorstwa należy kolejna praca naukowa dotycząca botaniki pt.: „Badania fototropizmu powodowanego przez kąt nachylenia u rzeżuchy Lepidium Sativum”.
Jak sam mówił botanikiem nigdy nie był, ale jest to dziedzina szalenie pasjonująca.
Z chemii był autorem pracy pt.: „Komputerowe modelowanie cząsteczek chlorofilu w celu poprawy właściwości absorpcyjnych”.
Michał swoją wiedzą dzielił się ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy oraz szkoły, a nawet uczniami szkół podstawowych oraz przedszkolakami. Jak na prawdziwego przyrodnika przystało od pierwszej klasy pełnił opiekę nad gadami w pracowni biologiczno chemicznej. Jest również współzałożycielem kółka ornitologicznego. Jest również inicjatorem prenumeraty czasopisma „Nature” przez naszą szkołę.
Jego wszechstronność, dociekliwość oraz umiejętności krytycznego oceniania rzeczywistości, otwartość i zaangażowanie to powody dla których w pełni zasługuje na tytuł najlepszego przyrodnika maturzysty.

Przygotowali:
Żanna Tyrała-Wierucka
Grzegorz Pawlicki